نقاشي سیاه قلم چیست؟

سیاه قلم در فرهنگ فارسی به نوعی از نقاشی که از قلم و مرکب سیاه، ذغال یا مداد کار شده باشد و هیچ رنگ آمیزی نداشته باشد گفته می شود.

تاریخچه نقاشی سیاه قلم:
تاریخچه کاربرد نقاشی سیاه قلم در نگارگری ایران بسیار دیرینه است و با شروع نگارگری در سده هفتم، همچون فنی از فنون نگارگری پیگیری شد.
اما سیاه قلم به شکل ويژه به استفاده از زغال یا مداد زغالی در کشیدن طرح و بويژه طراحی چهره گفته می شود.
در قدیم از ترکیب زغال با پودر کربنات کلسیم موسوم به پودر مل که در اصطلاح به آن ”زغال مل” می گفتند، با استفاده از قلم مو بر روی بوم جهت طراحی استفاده می شد.
این شیوه از طراحی در بین شاگردان کمال الملک رواج داشته که امروزه نیز طرفداران بسیاری دارد.
نقاشی سیاه قلم یکی از زیباترین شاخه های هنرهای تجسمی است که در واقع می توان آن را به نوعی مادر نقاشی های دو بعدی دانست.
چرا که در طراحی سیاه قلم به ويژه زیر شاخه طراحی چهره، بیشتر از همه با نورها و سایه ها و حجم پردازی سر و کار دارد.

چرا سفارش نقاشی چهره:
انتخاب و دادن هدیه، یکی از دشوارترين کارهایی که موقع انتخاب هدیه تولد، هدیه ولنتاین، هدیه ازدواج، هدیه روز مادر، هدیه روز پدر، هدیه روز زن ، هدیه روز دختر و خلاصه خرید هر هدیه ای که مناسب برای آقایان و خانم ها باشد به آن بر می خوریم. شاید شما هم قبول داشته باشید که هر چقدر تکنولوژی عکاسی، چاپ و حتی نرم افزارهای شبیه ساز پیشرفت کنند، نمی توانند جای کار دست یک انسان را بگیرند.
اگر شما به دنبال یک هدیه بسیار خاص، متفاوت و ماندگار هستید که علاوه بر هدیه یک شاهکار هنری نیز باشد، پیشنهاد ما به شما سفارش نقاشی چهره با تكنيك سياه می باشد.
تنها كافيست یک عکس چهره با کیفیت نسبتا معمولی براي ما بفرستيد و پس از چند روز اثر هنری بسیار زیبا تحویل بگیرید.
لطفا براي ديدن نمونه سفارش هاي انجام شده با تكنيك سياه قلم، كليك كنيد.

آشنايي با انواع سفارش نقاشي چهره با تكنيك سياه قلم:
نقاشي (با تكنيك سياه قلم) از چهره شما يا عزيزانتان در اندازه هاي مختلف باتوجه به درخواست نحوه سفارش شما با چند كيفيت انجام مي شود كه عبارتند از: 1ـ صورت و شانه، 2ـ و اختصاصي (كه شامل هرگونه تغييراتي كه مايل به انجام آن هستيد) مي باشد. شما مي توانيد با مراجعه به هريك از جداول زير و آگاهي از قيمت هاي (بروز) آنها نسبت به درخواست خود اقدام نماييد.

فهرست
0
سبد خرید شما